Anmäl deltagare till Östsvenska Nicopiaserien 2017

Deltävling 9 den 9 december i Åtvidaberg arrangerad av Åtvidabergs BK

Plats: Sportcentrum, Bruksgatan 1  Tävlingsledare: Per-Ola Lindell, 0734-182302

Anmälan: Senast 7 december  Tider: Invägning 10.00-10.30 och tävlingsstart 11.00.  

Nicopiaserien är en öppen serie i diplomboxning. Vid säsongens slut tilldelas de tre bäst placerad boxarna i respektive individuella

serie samt de tre bäst placerade klubbarna ett hedervärt pris att vara stolta över.

Deltagaravgifter för distriktets klubbar är en fast avgift på 300 kr/år och 10 kr per deltagare och deltävling.

Deltagaravgifter för klubbar utanför distriktet: (1) Max 5 matcher under året är kostnadsfritt, (2) Max 10 matcher under året

innebär 40 kr per match, (3) Fler än 10 matcher innebär en fast avgift på 300 kr samt 10 kr per deltagare och deltävling.

Deltagaravgifterna faktureras klubbarna vid årets slut.

OBS: (1) Nya klubbar och ledare måste registreras under respektive flikar. (2) PIN-kod är en fyrsiffrig kod ni väljer själva.

 

 

Antal anmälda diplomboxare: 22

 

 

Förnamn

Efternamn

Klubb

Född

Vikt

Matcher

Kön

Ledare

Ruben

Franzen

Gripen BK

2005

31

6

Herr

jimbj

Alex

Tryggstad

BK30 Motala

2006

34

0

Herr

MatSv

David

Matta

Team East

2007

40

9

Herr

RC

Viktor

Klöver

Gripen BK

2003

42

1

Herr

jimbj

Zayd

Karim Ali

Team East

2004

46

13

Herr

RC

Abdurashmon

Hafisov

Mjölby BT

2006

48

1

Herr

dasam

David

Juvas

Gripen BK

2002

50

14

Herr

jimbj

Arvid

Carlsson

Gripen BK

2002

52

21

Herr

jimbj

Christian

Youssef

NBK Akilles

2007

54

4

Herr

JHM

Emilio

Jansson

IFK Linköping

2004

56

2

Herr

örjan

Filip

Ivarsson

BK30 Motala

2004

57

2

Herr

MatSv

Gabriel

Youssef

NBK Akilles

2005

60

7

Herr

JHM

Felix

Andersson

NBK Akilles

2003

60

2

Herr

JHM

Sirwan

Mohammadi

BK30 Motala

2003

69

4

Herr

MatSv

Omar

Qachar

Team East

2003

70

49

Herr

RC

Joachim

Pettersson

Team East

2003

70

23

Herr

RC

Edvin

Engberg

IFK Linköping

2004

76

3

Herr

örjan

Lisa

Riddarsporre

Åtvidabergs BK

2006

35

7

Dam

henry

Moa

Tryggstad

BK30 Motala

2003

42

8

Dam

MatSv

Elin

Ringqvist

Gripen BK

2004

46

31

Dam

jimbj

Cajsa

Rydberg

Gripen BK

2003

46

21

Dam

jimbj

Lucin

Sürüp

NBK Akilles

2004

60

13

Dam

JHM